1861M gyalogostiszti szablya. Jelzett a pengén: Weyersberg & Stamm Solingen. Fém hüvellyel. Kissé rozsdás, a markolat borításán kisebb sérülésekkel, h: 91 cm. Az átlagostól eltérő, ritka változat: a markolaton beugró, félkör alakú fém rész a kard lovassági változatának jellemzője; a kard többi része viszont megfelel a normál gyalogsági változatnak.