75 éves a Magyar Légierő 1938-2013, repülőgép- és helikopter típusokat bemutató, nagyméretű plakát táblára kasírozva, Bp.,HM Zrínyi Térképészeti Kft., jó állapotban, 66x115 cm
cca 1900 Terjékfalvi Parcher Félix (1876-1933) diplomata, követ diplomata kabátja. Aranysújtásos szövet, megkímélt, jó állapotban. Parcher Félix 1898-ban mint konzuli attasé kezdte meg szolgálatát a közös külügyminisztériumban és ott rövidesen a közelkeleti kérdésekben specializálta magát. 1907-től 1918-ig a konstantinápolyi nagykövetségen teljesített szolgálatot és ott, különösen a világháború ...
1945 Magyar katona portréja, ceruzarajz, üvegezett keretben, hajtásnyomokkal, sérült, készült: 1645. 06. 25-én a szászországi Auerbach közelében lévő, az amerikai hadsereg által fenntartott Westlager hadifogolytáborban, 20,5×14,5 cm
1937 III. Viktor Emanuel olasz király és etióp császár és felesége Helena királyné és császárné tiszteletére rendezett katonai díszszemle belépőjegye/meghívója, "Magyar Ki. Miniszterelnökség" bélyegzéssel.
1918 Haditengerészeti kinvevezés Krasznay Béla tartalékos zászlósnak. Ottokar Schubert (1865-1975) ellentegernegy aláírásával, szárazpecséttel / Commission, issued by the Navy Section of the Imperial and Royal War Ministry, to One-Year Volunteer Adalbert Krasznay (German version of Béla Krasznai), as a Reserve Ensign (Fähnrich), signed by Rear Admiral Ottokar Schubert (b .1865, in the service sin...
A Magyar Kir. honvéd hadsereg katonái és uniformisai: törzsőrmester, puskaműves, koronaőrség tagja (Köng. Ungr. Honved-Armee). Színes litográfia, papír, Th. Bannwarth metszése és nyomása, Moritz Perles, Bécs kiadása. 1900 körül. Dekoratív, üvegezett fakeretben, 25×35,5 cm
cca 1916-1918 Kosárfonó, seprűt készítő katonák csoportja az I. világháborúban, feltehetőleg harctéri sérülést követő kórházi rehabilitációjuk során, 2 db fotó, 21x14 cm