Planiméter, dobozában, h: 26 cm. Szabálytalan alakú görbe által határolt terület nagyságának meghatározását szolgáló matematikai eszköz.
A terület körvonalain egy úgynevezett követőpontot vezetnek végig, amely a követőkarok segítségével egy integráló mechanizmussal van összekötve.
Bommer, Georg - Richter, L. (Ludwig?): Die gute alte Zeit (A régi szép idők). Ezüstözött ón dombormű, falikép. XX. sz. eleje. Jelzett (balra lent). Kopott. Sérült fakeretben. 22x57cm
12 személyes ezüstözött évőkészlet, 1 fiókban, jelzett, szép állapotban, 1 nagy kanál pótlás. 48 darabos: 12 db villa, nagy kés, előételes kés, nagy kanál,