1848. december 2., I. Ferenc József olmützi kiáltványa trónra lépése alkalmából, amelyben elismeri a birodalmat sújtó nehézségeket (a forradalom miatt a "béke és a rend a birodalom több részén felborult"), és ezeknek megoldására alkotmányos reformokat ígér. Korabeli újság mellékleteként kiadva ("Fremden-Blatt" Nr. 332). Hajtva, a lap tetején a hajtás mentén beszakadással, 43,5x28 cm. / 1848 Proclamation of Emperor Franz Joseph I, published by a contemporary newspaper
1887 Bartók Béla (1855-1888) mezőgazdász, szakíró, a nagyszentmiklósi gazdasági iskola igazgatójának, Bartók Béla (1881-1945) zeneszerző apjának saját kézzel írt levele húga, Bartók Janka férje Lessényi Béla ügyében a Keszthelyi M. Kir. Gazdasági Tanintézet igazgatója, Deininger Imre (1844-1918) mezőgazdász részére, 1887. jul. 24., Sankt Radegund bei Graz, az iskola bélyegzésével, szakadt, 3 beírt oldal, 4 sztl. lev.
1887-1953 Az orczi báró Orczy család tagjainak vegyes iratai: bizonyítvány nemesi előnév használatára való jogosultságáról, keresztlevél, állampolgársági bizonyítvány, stb.; összesen 10 db, vegyes (többnyire sérült) állapotban
cca 1890-1920 Festetics Mária francia nyelven írt levele, feltehetőleg vagy tolnai herceg Festetics Tassilóné Lady Mary Victoria Douglas-Hamilton vagy lánya (Karl Emil zu Fürstenberg hercegné) Festetics Mária Matild (1881-1953) autográf levele, Mary Festetics aláírással. Fejléces papíron (26 Esterházy utcza (Festetics palota, Pollack Mihály tér 3.), vízjeles papíron "Imperial Treasury De La Rue/DLR (De la rue) korona (Crown)", hajtott, 2 beírt oldal, 2 sztl. lev.
1894 Kolozsvár, a Kolozsvári (M. Kir. Ferenc József) Tudományegyetem jog- és államtudományi kar dékánjának hivatalos levele Dr. Révffy László ügyvéd részére, amelyben tájékoztatja, hogy az egyetem büntetőjogi tanszékén megüresedett tanári állásra nem őt, hanem Dr. Lukács (Lukáts) Adolf pécsi ítélőtáblai bírót nevezték ki (aki később a kar dékáni tisztségét is ellátta).
1896 "Vélemények könyve", kérdések és rájuk adott válaszok gyűjteménye (pl. "Mikor legszebb a nő?", "Mi a boldogság?", stb.) kézzel írt könyvben, túlnyomórészt magyar, kisebb részben német nyelven. Korabeli, erősen viseltes egészvászon-kötésben.
1899 Szirmay Albert (1880-1937) zeneszerző autográf levele "Édes Détshy" megszólítással humoros hangnemben, egyben szilveszteri jókívánságaival.Décsy Károly zongoraművésznek Kettő beírt oldal borítékkal
A Győri-Farkas család címere, kézzel rajzolt/festett nemesi címer, XIX. sz. vége-XX. sz. eleje körül. Vegyes technika, papír. Paszpartuban, dekoratív, üvegezett fakeretben, látható méret: 32,5x18,5 cm, keret: 47x33 cm
cca 1900 Mihalovich Ödön (1842-1929) zeneszerző, zenepedagógus, a Országos Magyar Királyi Zeneakadémia igazgatójának autográf köszönő sorai és aláírása, ismeretlen személy részére.