Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 99

cca 1911-1913 Régi napló, közel 300 oldalnyi bejegyzéssel (az első 75 oldalon egyenleg-nyilvántartásokkal, ezeket jancsiszeggel összetűzték), könyvalakú egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel
13445.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
27

1912 Kőbánya, ismeretlen beszámolója halálos kimenetelű autóbalesetről, amelyben egy hölgy kirepült a gépkocsiból. Három kézzel írt oldal, Anton Dreher Brauereien (Dreher Antal Sörgyára) fejléces papíron.
13446.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1914 Sopron, vétlevél a Gy.S.E.V. üzletigazgatóságától átvett bizalmas jellegű hadiforgalmi anyagról, I. világháború, hátoldalán a GySEV Üzletigazgatóság 1945-ös feljegyzésével, 34x21 cm
13447.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

1915 Darnay Kálmán (1864-1945) régész, muzeológus, író, magyar királyi tanácsos és magyar kormányfőtanácsos, az állami Darnay-múzeum alapító igazgatója autográf sorai és aláírása Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikusnak küldött, a Darnay-múzeum Kisfaludy termét megörökítő képeslapon, amelyben egy festmény paramétereiről egyeztet.
13448.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

cca 1918 Weiner Leó: Sonate No. 2. (Fismoll) für Violine mit Klavierbegleitung Kompniert von - -. Op. 11. A szerző, Weiner Leó (1885-1960) kétszeres Kossuth-díjas zeneszerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,(1918), Franz Bárd und Sohn, 43 p. Papírkötésben, foltos, restaurált borítóval, a borító elvált a füzettől.
13449.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

cca 1920 1947 Keresztury Dezső (1904-1996) magyar író, költő, irodalomtörténész, kritikus, műfordító, egyetemi tanár, vallás és közoktatásügyi miniszteri levelezése. Neki és általa írt és aláírt levelek, több mint 50 db egy mappában. Gratulációk, hivatali és személyes ügyek stb.
13450.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00

1920 "Gondolatok! Szellemi szikrák!! és Költemények!!!", kézzel írt feljegyzések füzetben (vastag füzet, 3 lap híján teleírva)
13451.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

cca 1920-50 Nadányi Zoltán (1892-1955) költő 2 db gépelt verse ("Anyu", "Az első pogácsa"), autográf aláírásával, sérült, szakadt, részben javított
13452.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1922 Mihalovich Ödön (1842-1929), a Zeneakadémia igazgatójának öt magát ábrázoló autográf fotólapja, valamint névjegykártyája. Üvegezett keretben
13453.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

1926 Csernoch János (1852-1927) esztergomi érsek, hercegprímás, bíboros autográf köszönetnyilvánító sorai, aláírással, hercegprímási fejléces papíron, 2 és 1/4 beírt oldal.
13454.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1926 Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőrnek írt levél Horthy Miklós kormányzó kabinetiodája vezetőjének aláírásával, melyben a kormányzó nevében megköszöni Lélek és természettudomány c. munkájának megküldését.
13455.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

1926 Zirc, Werner Adolf (1867-1939) zirci apát kézzel írt levele dombornyomott kártyán dr. Völgyesi Ferenc pszichiáter, orvosnak
13456.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft