A Macsu Pikcsu ormai. Ford.: Somlyó György. Bp., 1974, Magyar Helikon, 24 sztl. lev. Melléklet nélkül. A borító rajza Szalay Lajos munkája. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Számozott (682./1700) példány.
Jaszlinszky András: Institutiones logicae/Institutiones metaphysicae egybe kötve. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1755-1756, Typis Academicis Societatis Jesu, 8 p. +164 p + 1 t rézmetszet. ; 228 p. + 8 p. I. Institutiones logicae, in usum Discipulorum concinnatae II. : Institutiones metaphysicae, in usum Discipulorum concinnatae. Kokrabeli sérült félbőr kötésben
Benedek Elek: Édes anyaföldem! Egy nép s egy ember története. [Egy kötetben]. Bp., 2013, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
A Pesti Hírlap Könyvtára, 3 kötet: A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z.; A Föld és lakói.; Az ezeréves Magyarország. Bp., 1937-1939, Pesti Hírlap (Légrády-ny.) Gazdag képanyaggal illusztrálva, térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a borítókon némi kopással.
József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte: Bálint György. Pérely Imre rajzaival. Bp., 1940, Cserépfalvi, 544 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, az elülső szennylap kijár.
3 db könyv: Wass Albert: Farkasverem; Wass Albert minden verse. Pomáz, 2002-2003, Kráter. + Tormay Cécile: Az ősi küldött. Bp., 2009, Kairosz. Kiadói papírkötés.
Gubcsi Lajos: Istentelenül. Bp., 2003, GL-4 Kft. Harmadik kiadás. Kiadói műbőr-kötés, a borítón réz plakettel, átlátszó műanyag védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.