Macskássy Izolda: Kézikönyv. Kicsi Berta nagyanyám és Édesanyám szép ruhái, ételei és intelmei. Jancsó Miklós filmrendező bevezetőjével. Bp., 2003, Bookmaker, 71+(1) p. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Ismerettár, a magyar nép számára nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből gyűjtött ezer czikk és több száz képpel, lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet. VII. köt. Magyarország története- November. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, XVI+767 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kis...
Mikszáth Kálmán: A tót atyafiak. (Elbeszélések és rajzok róluk). Legjobb könyvek. Bp.,[1898],Légrády, 163+1 p. Negyedik kiadás. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Mikes Kelemen I. köt.: Mulatságos napok. Beszély-cyclus. Az eredeti kéziratból, életrajzi bevezetéssel. Nemzeti Könyvtár II. köt. Szerk. és kiadta: Abafi Lajos. Bp., 1879., Aignar Lajos, 2 p.+1 (Mikes Kelemen édesanyja, korabeli újságkivágás) t.+2+VIII+341+1 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egy plusz bekötött oldallal (Mikes K. édesanyja), két lapon ceruzás aláhúzásokkal.
Jenny Curtis: Grace Kelly. A Life in Pictures. New York,1998., MetroBooks. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Corneiile Cidje. Kiadta és magyarázta Alexander Bernát. Bp., 1880, Franklin. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval, borítón ceruzás firkával, részben felvágatlan példány.