József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi Könyvkiadó, 53+(3) p. + 8 (kőnyomatok) t. Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, sérült gerinccel. Számozott (1982./2000) példány.
Balassi Bálint: Gyarmathi Balassa Bálinthnak Thirsisinek Angelicával, Sylvanusnak Galatheával való szerelmekrül szép magyar comoedia. A költő nyelvére és a mai helyesírásra átírta, s a hiányokat kiegészítette: Eckhardt Sándor. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó, 115+1 p. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 3600 példányban.
Cheng Tcheng: Egy kínai anya. Paul Valéry előszavával. Ford.: Pap László. Bp., [1941], Bibliotheca (Sylvester-ny.), 158 p. Kiadói egészvászon-kötés, raffiával fűzve, festett lapélekkel, kissé koszos borítóval, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Béres Klára: Szirtfoknak lenni. Béres József életútja. Bp., 1999, Béres Rt. Kiadói egészvászon-kötés. Kettős dedikációval: Béres József és Béres Klára által DEDIKÁLT példány.
Maksay Albert: Idegen partok. Úti képek. [Kolozsvár], 1935, Erdélyi Szépmíves Céh, 183 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, lapszéli ázásnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel. A szerző, Maksay Albert (1897-1971) erdélyi magyar író, költő által DEDIKÁLT példány.
Kölcsei Kölcsey Ferencz minden munkái. 3-4., 5-6., 7., 8. köt. (4 kötetben). Bp., 1886-1887, Franklin-Társulat. Harmadik, bővített kiadás. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, festett lapélekkel, nagyrészt jó állapotban, a borítókon némi kopással, foltokkal.
Zsák Wilfried: A Fővárosi Könyvtár és ifjúsági olvasói. Bp., 1937, Fővárosi Könyvtár, 29+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, apró foltokkal.
5 db Tamási Áron könyv: Z. Szalai Sándor: ,,Hit a harcban, remény a bajban". Pályakép Tamási Áronról. + Tamási Áron: Ragyog egy csillag; Jégtörő Mátyás (Erdélyi Szépmíves Céh); Hullámzó vőlegény (Révai, első kiadás); Ábel. Vegyes állapotban.
Sid Jacobson - Ernie Colón: Anne Frank, A hivatalos életrajz képregényátirata. Képregény, Ulpius-ház, Budapest, 2014, szép állapotban, kiadói papírkötésben