Magyar és német zsebszótár. Közre bocsátá a' Magyar Tudós Társaság. Második, vagy német-magyar rész. Budán, 1835, Magyar Kir. Egyetem-ny., 1 sztl. lev. + IV+846 p. + 1 sztl. lev. Korabeli viseltes félbőr-kötésben, sérült borítóval, helyenként kissé sérült, kissé foltos lapokkal.
Vegyes Sivó Emil színházi rendező, író részére DEDIKÁLT könyvtétel, 7 db: Bakó Márta: Rosszkor születtünk!; Így történt...; Fekete Sándor: Borostyán, a vándorszínész.; Az emberevő komédiája.; Bálint Lajos (mindkettő: Bálint Lajosné ajándékozási soraival): Mind csak színház; Színészek, táncosok, artisták.; Gellért Anikó-Ürmössy Anikó-Gellért Anikó: Parázslókő. (Gellért Anikó dedikációjával.)
Nagy Adorján: Az ember tragédiája és a színész. A szerző, Nagy Adorján (1888-1956) "Dóri bácsi" által DEDIKÁLT példány. Színpad Könyvtára 5. Bp., 1936., Színpad,(Kecskeméti, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.) Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Mikszáth Kálmán: Galamb a kalitkában, Az eladó birtok, Páva a varjúval. Bp., Révai. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, festett lapszélek, kissé kopottas állapotban
Földes Éva - Szabó Emma: Kossuth Zsuzsánna. A magyar szabadság ismeretlen hősnőjének élete és levelei. Bp., 1944. Közlekedési nyomda. Papírkötésben, ragasztott papírborítóval
Ferenczy Jakab - Danielik József: Magyar Írók. Életrajz Gyűjtemény. Kiadja a Szent István Társulaz. Kiegészítésül Ferenczy Jakab: Magyar irodalom és tudományosság történeté.hez. Pest. 1856. Emich. VIII, 641, X p. Koablei, kopott félvászon kötésben