Jászai Mari: Színész és közönség. Bp., 1914. Pesti könyvnyomda. 24p. Kiadói papírkötésben Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf DEDIKÁLÁSÁVAL "Mészinek"
Kónya Lajos: Fények a Dunán. (Bp., 1950), Athenaeum, 91 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, koszos, a könyvtesttől elvált borítóval, kis lapszéli ázásnyomokkal.
Wilde, Oscar: Dorian Gray arczképe. Ford.: Schöpflin Aladár. Wilde Oszkár Összes Művei. Bp., 1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 317 p. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Arányi Mária: Legendás magyar nők. Leányok számára. Szemes István rajzaival. Bp.,én.,Nova. A borító Pályi Jenő rajza. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Kiadói egészvászon kötésben, aranyozott gerinccel, kissé kopott borítóval
Paul Eluard versei. Picasso és Matisse rajzaival. Fordította: Illyés Gyula, Rónay György, Somlyó György. A bevezető tanulmány Aragon munkája. Az utószót Illyés Gyula írta. Válogatta: Somlyó György. Bp., 1960, Magyar Helikon, 346+2 p. Kiadói félbőr-kötés, kissé hiányos műanyag védőfóliában. Számozott (361./600) példány.
Eötvös Károly: A Bakony. I-II. köt. Eötvös Károly munkái XXI-XXII. köt. Bp.,1909,Révai. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, az I. kötetben kijáró lapokkal, a II. kötet javított gerinccel.