Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 293

Bálint Zoltán: A francia reneszánsz és a Loire-völgy kastélyai. Művészettörténeti tanulmány és ismertetés. Bp., 1914, Eggenberger (Pátria-ny.), 5 sztl. lev.+140 p.+1 sztl. lev. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Félvászon-kötésben, rossz állapotban, szétváló fűzéssel, a gerinc és a hátsó kötéstábla hiányzik, helyenként sérült, kijáró lapokkal.
18593.

Bálint Zoltán: A francia reneszánsz és a Loire-völgy kastélyai. Művészettörténeti tanulmány és ismertetés. Bp., 1914, Eggenberger ("Pátria"-ny.), 5 sztl. lev.+140 p.+1 sztl. lev. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Félvászon-kötésben, rossz állapotban, szétváló fűzéssel, a gerinc és a hátsó kötéstábla hiányzik, helyenként sérült, kijáró lapokkal.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Építésügyi szabályzat Budapest székesfőváros területére. Az 1870. évi X-ik törvénycikk alapján kiadja a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1914, Hornyánszky-ny., 208 p. Térképmelléklet nélkül. Kiadói kartonált papírkötés, festett lapélekkel, sérült, hiányzó gerinccel, kissé dohos lapokkal, a címlapon Bachrach Arnold építész bélyegzőjével és aláírásával.
18594.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gazda József: Nagy Imre. Bukarest, 1972, Kriterion. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, Nagy Imre festőművész műveinek reprodukcióival illusztrálva. Zsögödi Nagy Imre (1893 - 1976) erdélyi magyar, a nagybányai iskolához tartozó festő festőművész. Kiadói kopott papírkötés. Megjelent 4800+140 példányban.
18595.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Magyarország műemlékjegyzéke - Bács-Kiskun megye. Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, Budapest, 2005. Gazdag képanyaggal, kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
18596.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Martos Gábor: Műkereskedelem - Egy cápa ára. Bp., 2013, Typotex. Kiadói papírkötés, olvasatlan, szép állapot.
18597.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sisa Béla szerk.: Népi műemlékek - Nemzeti örökségünk. Múzeumfalu Baráti Kör, 1999, kiadói papírkötés, szép állapotban.
18598.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
John Andrews: Antique Furniture (Antik bútorok). Antique Collectors Club, 2001, kiadói egészvászon kötés, angol nyelven. A kötet átfogó kiadvány, mely évszázadonként, kronologikusan veszi végig a különböző korok gyűjtésre érdemes bútorait, az egyes időszakokon belül pedig országonkénti bontást alkalmaz. Gazdagon illusztrált kiadvány, mely segít eligazodni a bútorok gyűjtésének világában.
18599.

John Andrews: Antique Furniture (Antik bútorok). Antique Collector's Club, 2001, kiadói egészvászon kötés, angol nyelven. A kötet átfogó kiadvány, mely évszázadonként, kronologikusan veszi végig a különböző korok gyűjtésre érdemes bútorait, az egyes időszakokon belül pedig országonkénti bontást alkalmaz. Gazdagon illusztrált kiadvány, mely segít eligazodni a bútorok gyűjtésének világában.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Baranyay András Ernst múzeumi kiállításának 1998-as katalógusa. Beke László bevezetőjével 206 p. Kiadói papírkötésben
18600.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Heinrich Wölfflin: Művészettörténeti alapfogalmak. A stílus fejlődésének problémája az újkori művészetben. Ford.: Mándy Stefánia. Művészet és elmélet. Bp., 1969, Corvina. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
18601.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hollóház. Die Porzellanfabrik Hollóháza der Feinkeramikwerke. Bp., én. (cca 1970), Artex, 6 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
18602.

Hollóház. Die Porzellanfabrik "Hollóháza" der Feinkeramikwerke. Bp., én. (cca 1970), Artex, 6 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Zsolnay Porcelángyár prospektus. Fabrique de Porcelaines Zsolnay, Zsolnay Porcelain Factory, Porcellanfabrik Zsolnay. Bp., 1976, Artex, 15 t. Kiadói papírmappa.
18603.

Zsolnay Porcelángyár prospektus. Fabrique de Porcelaines "Zsolnay", "Zsolnay" Porcelain Factory, Porcellanfabrik "Zsolnay". Bp., 1976, Artex, 15 t. Kiadói papírmappa.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
1965 Expozitie de pictura grafica sculptura arta decorativa. Arad, 1965, Muzeul Regional Arad. Román nyelvű kiállítási katalógus. Baranyai Ferenc, Nicolae Bikfalvi, Chirilovici Nicolae, Gules Stefan, Györffy Éva, Stache Valentin, Serban Silvia, Tóth Ferenc, Buzgau Petru, Brudascu Valeriu, Cott Ioan, Hajós Imre, Pataki Sándor, Sasarman Sever, Soós Stefan, Odry Iosif, Cernensky Livia, Tolan Ioan, Vitroel Emil. Román nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben.
18604.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft