Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés.
A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották.
Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
Kós Károly-Szentimrei Judit-Nagy Jenő: Szilágysági Magyar Népművészet. Bukarest, 1974, Kriterion Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói védőborítóban. Kós Károly által DEDIKÁLT példány
M.V. Schepkina: Miniatures of the Khludov Psalter. Illustrated Greek codex of the 9th century. Moszkva, 1977, Iskusstvo. Orosz és görög nyelven. Angol nyelvű rezümével. Gazdag képanyaggal illusztrált fakszimile kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A . Kuchumov: Pavlovsk Palace Park. Leningrad,1975,Aurora. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.