Gazda József: Nagy Imre. Bukarest, 1972, Kriterion. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, Nagy Imre festőművész műveinek reprodukcióival illusztrálva. Zsögödi Nagy Imre (1893 - 1976) erdélyi magyar, a nagybányai iskolához tartozó festő festőművész. Kiadói kopott papírkötés. Megjelent 4800+140 példányban.