Bálint Zoltán: A francia reneszánsz és a Loire-völgy kastélyai. Művészettörténeti tanulmány és ismertetés. Bp., 1914, Eggenberger ("Pátria"-ny.), 5 sztl. lev.+140 p.+1 sztl. lev. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Félvászon-kötésben, rossz állapotban, szétváló fűzéssel, a gerinc és a hátsó kötéstábla hiányzik, helyenként sérült, kijáró lapokkal.
Építésügyi szabályzat Budapest székesfőváros területére. Az 1870. évi X-ik törvénycikk alapján kiadja a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1914, Hornyánszky-ny., 208 p. Térképmelléklet nélkül. Kiadói kartonált papírkötés, festett lapélekkel, sérült, hiányzó gerinccel, kissé dohos lapokkal, a címlapon Bachrach Arnold építész bélyegzőjével és aláírásával.
Gazda József: Nagy Imre. Bukarest, 1972, Kriterion. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, Nagy Imre festőművész műveinek reprodukcióival illusztrálva. Zsögödi Nagy Imre (1893 - 1976) erdélyi magyar, a nagybányai iskolához tartozó festő festőművész. Kiadói kopott papírkötés. Megjelent 4800+140 példányban.
Magyarország műemlékjegyzéke - Bács-Kiskun megye. Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, Budapest, 2005. Gazdag képanyaggal, kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
John Andrews: Antique Furniture (Antik bútorok). Antique Collector's Club, 2001, kiadói egészvászon kötés, angol nyelven. A kötet átfogó kiadvány, mely évszázadonként, kronologikusan veszi végig a különböző korok gyűjtésre érdemes bútorait, az egyes időszakokon belül pedig országonkénti bontást alkalmaz. Gazdagon illusztrált kiadvány, mely segít eligazodni a bútorok gyűjtésének világában.
Heinrich Wölfflin: Művészettörténeti alapfogalmak. A stílus fejlődésének problémája az újkori művészetben. Ford.: Mándy Stefánia. Művészet és elmélet. Bp., 1969, Corvina. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.