Baktay Ervin: India művészete. A történelem és művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp., 1963, Képzőművészeti Alap. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Manoscritti. Miniature. Incunabuli legature. Libri figurati dei secoli XVI e XVIII. (Kiállítási és árverési katalógus). Milano, 1927, Libreria Antiquaria Ulrico Hoepli, (6)+173+(3) p. + 110 t. Olasz nyelven. Átkötött egészvászon-kötésben, részben kissé laza fűzéssel, tulajdonosi névbélyegzővel, az első 11 oldalon ceruzával beírt árakkal.
Hekler Antal 3 könyve: Antik művészet; A középkor s a renaissance művészete; A magyar művészet története. Bp., é.n. (cca 1930-1940), Magyar Könyvbarátok (Kir. M. Egyetemi Ny.) Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítókkal, fakó gerinccel, néhány kijáró lappal.
4 db népművészeti könyv (hímzés, kézimunka): Dajaszászyné Dietz Vilma - Manga János: Nógrádmegyei szabadrajzú hímzések. Magyar Népművészet XIX. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. + Lengyel Györgyi: Keresztszemes kézimunkák; Kalocsai virágok; Népi kézimunkák. Bp., 1978-1983, Magyar Nők Országos Tanácsa - Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
3 db színészet témájú könyv: Szigethy Gábor: Latinovits. Bp., 1988, Officina Nova. + Szigethy Gábor: Ruttkai. Bp., 1987, Terra - Kossuth Nyomda. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Székely György - Cenner Mihály - Szilágyi István: A magyar színészet nagy képeskönyve. Bp, 1985, Corvina. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Menyhárt László: Szász Endre. Bp., 1983, Corvina. Gazdag képanyaggal, Szász Endre műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar fotóművészet az új évezredben. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Baki Péter. Bp., 2013, Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.