A mi szecessziónk. A kiállított műtárgyak jegyzéke. Ráth György-Villa. Bp., 2019., Iparművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
A régi képtár katalógusa. 250 képes tábla. Összeáll.: Pigler Andor. Bp., 1937, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, VII+(1)+250 p. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől különvált borítóval.
Temetés hajnalban. Matolay Magda emlékére. Bálint Endre egészoldalas Biblia-illusztrációival, szitanyomatok, jelzés nélkül, 20x14 cm. Benne Petri György: Matolay Magda emlékére c. versének első közlése. Bp., 1983., nyn., 30 p. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kopott borítóval.
Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés. A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemén...
The Thames and Hudson Dictionary of Graphic Design and Designers. London, 1998, Thames and Hudson. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
1978 Csiky Tibor- Nádler István: Térproblémák. Kiállítási meghívó. Fábián László kísérőszövegével. Megnyitta: Német Lajos művészettörténész. Debrecen, 1978, Egyetem Galéria.