Pataky Dénes: A magyar rézmetszés története. A XVI. századtól 1850-ig. Bp., 1951, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, rossz állapotú, sérült borítóval és gerinccel, laza fűzéssel, belül ép lapokkal, volt könyvtári példány.
Pierre Restany - André Verdet - I. J. Kaminski: Tomek Kawiak. H.n., 1997, magánkiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, koszos kiadói papír védőborítóban.
Daniel Rhodes: Clay and Glazes for the Potter. / Fazekasmázak és agyagok. Ford.: Vigh Gyula. Kiadó: Chilton Book Co., USA, 1973. Gépirat, 463 p. Félvászon-kötésben.
Gulyás Gábor: Csontváry. (Kiállítási katalógus). Bp., 2015, Várgondnokság Közhasznú Nonprofit Kft. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.