4 db idegen nyelvű mesekönyv (egy francia, három német): L'Histoire de deux petits champignons vagabonds; Lampes Wochenende; Peter Schlemihls wundersame Geschichte; Jewgenij Tscharuschin: Grosse und kleine Tiere. Vegyes állapotban.
Az aranyos tarajos kiskakas. Orosz népmese. Ford.: Fehér Viktória. A. Barszukov rajzaival. Bp., 1988, Móra. Térbeli illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
L. Fittler Vilma: Paszuly Pista lakodalma. Vida Mária rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner, 8 sztl. lev. Kiadói keménytáblás kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, kijáró táblákkal.
Walt Disney Micimackó Könyvklub könyvek, 6 db: A vízi túra, Malacka a fa tetején, Csacsi napi buli, A bátor sátortábor, Csodabogarak, A mézrém-űző varázsige. Bp., 2000-2001, Micimackó Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötések, jó állapotban.
A. de Gériolles: A rút Katalin. Regény fiatal leányok számára. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., é.n. (cca 1936), Dante, 176 p. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, illusztrált félvászon-kötés
1896-99 Az én újságom. Képes gyermeklap 4 db fél évfolyama szórványban. Szerk.: Pósa Lajos. 1896. (VII. évf.) második félév, 1897 / 1, 1898/1., 1899/2. féleévek. Bp., Singer és Wolfner (Hungária-ny.), Számos illusztrációval. Kiadói félvászon-kötésben,kissé kopottas, foltos borítóval, néhány lap széle sérült, két kötés laza
4 db vegyes állapotú mesekönyv, ifjúsági irodalom, mind illusztrált: Nagyapó könyvtára, Gulliver utazásai ifjúsági kiadás, Gulliver ill. Róna Emy, Csongrádi Fajankó, vegyes állapotban, gyermeki kéz által részben színezett
Benedek Elek: Magyar mese és mondavilág I-III. Bp., 1987, Könyvértékesítő, Móra. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
A Bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyujtja Keleti Arthur. Bp., 1958, Európa, 159 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.kis szakadással
Ifj. Pataki Mihály: Az eltévedt bárányka. (Bp., 1941), szerzői kiadás (Szalay Sándor-ny.), 79+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.