Beebe, William: Félmérföldnyire a tenger színe alatt. Ford.: Dr. Sebestyén Olga és Dr. Wolsky Sándor. Bp., 1937, Kir. M. Természettudományi Társulat, VI+(2)+303 p. + 14 t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón és a lapokon helyenként kisebb foltokkal, ex libris-szel.
Kémiai technológiai gyakorlatok. Összeáll.: a Kémiai Technológiai Tanszék munkaközössége Dr. Szücs Miklós adjunktus vezetésével. Budapesti Műszaki Egyetem Vegyészmérnöki Kar. (Kézirat). Bp., 1956, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat. Félvászon-kötésben. Megjelent 60 példányban.
Spalteholz, Werner: Handatlas der Anatomie des Menschen. Dritter Band. Die Eingeweide, das Gehirn, die Nerven und die Sinnesorgane. Leipzig, 1940, S. Hirzel, 3 sztl. lev.+ 565-696 p.+ (3) p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, a kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel.
A Magyar Kir. Földtani Intézet évi jelentése 1916-ról 1.-2. rész. Bp., 1917, Fritz Ármin Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés. Igencsak kopott állapotban, borítója szakadozott hiányos a gerincén.
BME Vegyészmérnöki Kar, 2 db egyetemi jegyzet egy kötetben: Vándor József: Műanyagok fizikája és fizikai kémiája. + Géczy István - Groszmann Miklós - Juhász Kálmán: Műanyag kémiai és lakkipari praktikum. (Kézirat). Bp., 1958, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 436 p. + 72 p. Félvászon-kötésben, jó állapotban. (Csak 45, illetve 105 példányban jelentek meg!)
Immanuel Kant: A kedély hatalmáról, miszerint a puszta feltett szándék által uralkodhatni a kóros érzelmeken. Lampel Róbert kiadása, Pest, 1864. Kissé kopott átkötött egészvászon kötés.
Sztrókay Kálmán: Kémiai kísérletek. S. Kovács Kálmán rajzaival. Bp.,én,Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos borítóval.
Gelencei orvosló könyvecske. Kézirat a XVIII. századból. Szerk.: Halászné Zelnik Katalin. Lakitelek, 1992, Antológia Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 800 példányban. + A kiadó a könyv ajándékpéldányához mellékelt, autográf levele
Béres Klára: Szirtfoknak lenni. Béres József életútja. Bp., 1999, Béres Rt. Kiadói kartonált papírkötés. Hármas dedikációval: Dr. Béres József (1920-2006) Széchenyi-díjas kutató, a Béres Csepp megalkotója és fia, ifj. Béres József (1952- ) által aláírt, valamint könyv szerzője, Béres Klára által DEDIKÁLT példány.