cca 1910 Fiatal osztrák-magyar tengerész feleségével, egyenruháján két kitüntetéssel (Katonai Legénységi Szolgálati Jel / Mozgósítási Kereszt); kartonra kasírozott fotó, jelzett a kartonon, 19,5x12,5 cm
1919.VII.28. Nagykőrös, a 7. vörös huszárezred parancsnoksága által kiadott nyílt parancs, Dr. Strausz Tibor, az ezred orvosfőnöke számára, orvosi műszerek felvételezése céljából Nagykőrösről Budapestre és vissza utazásról. (A Monarchia idejéből származó formanyomtatvány a Tanácsköztársaság alatt került felhasználásra, az ezred bélyegzőjéből a "cs. és kir." rész eltávolítva, a német nyelvű rész áthúzva). Az ezredparancsnok, ill. Strausz Tibor aláírásával, bélyegzőkkel. + 1919.IV.16. Bp., mozgósítási parancs alapján való beosztás az 1. sz. katonai kórházba, "Magyar Tanácsköztársaság Munkaügyi és Népjóéleti Katonai Egészségügyi Szakosztálya" bélyegzővel
cca 1880 S.M.S. Bellona (ex Kaiser) (1859-1920) hadihajó Polában. régi negatívról készült modern nagyítás Alois Beer fotójáról 24x18 cm / S.M.S. Bellona Black-and-white modern enlargement. The original was published in 1914 by F.W. Schrinner of Pola after a photograph by Alois Beer. It is a very sharp and detailed rear view of this casemate ship.24x18 cm
1890 S.M.S. Kronprinzessin Erzherzogin Stephanie hadihajó (1889-1926) rotációs fametszet egy újságból.23x16 / Portside view of S.M.S. Kronprinzessin Erzherzogin Stephanie in Pola harbor. Original print from an unidentified Austrian newspaper (but dated 1889-90) after a drawing by Alex Kircher. 23x16 cm