Militária

Tételek száma: 182

Sor és tartalékos állomány kimenő öltözete, plakát méretű ismertető tábla, feltekerve, felületi gyűrődésekkel, 95x65 cm
16156.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
1917 lövedék munka, jelzett, ausztráliai háborús emlék, tiszti sapka?
16157.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Katonai jármű műszerfal óra, működik, jelzéssel, d: 13 cm
16158.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
2005 Regiment folyóirat I. évf. 1-4. sz., teljes évfolyam
16159.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
cca 1940 Főtiszti kardbojt extra kivitel, zománcozott trikolor, hibátlan állapotú zománc. / High officer portepee. Enameled
16160.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
A Magyar Kir. honvéd hadsereg katonái és uniformisai: törzsőrmester, puskaműves, koronaőrség tagja (Köng. Ungr. Honved-Armee). Színes litográfia, papír, Th. Bannwarth metszése és nyomása, Moritz Perles, Bécs kiadása. 1900 körül. Dekoratív, üvegezett fakeretben, 25×35,5 cm
16161.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
1981 Zirc, katonatisztek és civilek csoportképe, fotó, egyik sarkán kissé sérült, 24x17 cm
16162.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Katonai flaska, kopott, horpadt, m: 22 cm
16163.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
16164.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
31,43
Katonai kulacs, kopott, m: 15 cm
16165.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
cca 1900 Terjékfalvi Parcher Félix (1876-1933) diplomata, követ diplomata kabátja. Aranysújtásos szövet, megkímélt, jó állapotban.   Parcher Félix 1898-ban mint konzuli attasé kezdte meg szolgálatát a közös külügyminisztériumban és ott rövidesen a közelkeleti kérdésekben specializálta magát. 1907-től 1918-ig a konstantinápolyi nagykövetségen teljesített szolgálatot és ott, különösen a világháború idején, Pallavicini János őrgróf nagykövet oldalán, mint annak főmunkatársa maradandó érdemeket szerzett.  1919-ben magyar külügyi szolgálatba lép át. Előbb a bécsi követség első főtisztviselője, majd 1921-től 10 éven át a berni követség vezetője, ahol a legjobb emlékeket hagyta maga után. 1925-ben kapta meg a rendkívüli követi és meghatalmazott miniszteri rangot. 1928-ban a berni követség vezetésén kívül az időközben felállított kairói magyar követség vezetését is rábízták. Az illusztrációként mellékelt képen a kabátot viseli. A kép nem a tétel része!
16166.

Kikiáltási ár:
320 000 Ft
829,02
914,29
4 darab katonai kulacs, kopásokkal, m: 15-20 cm
16167.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft