Militária

Tételek száma: 182

1932 vitéz Pisky Zoltán (1893-1945) ezredes, hadosztályparancsnok saját kézzel írt levele, barátja, I. világháborús katonatársa, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére: "Kedves Brutus Komám!" megszólítással, borítékkal, saját kezű aláírásával. + 1941 vitéz Pisky Zoltán (1893-1945) ezredes, hadosztályparancsnok saját kézzel írt tábori levelezőlapja, egykori I. világháborús katonatársa, barátja: Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, "M. Kir. Kárpátaljai 2. Honvéd Hegyi Zlj. Parancsnokság" bélyegzéssel.
16096.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
1938 Bp., M. kir. Honvédségi Jóléti Alap értesítése 300P segély kiutalásáról, Szilágyi Lajos ny. g. százados részére
16097.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
cca 1910-1918 Katonatisztek és bányatiszt portréja, 3 db keményhátú fotó (kabinetfotó, vizitkártya), 10x5 cm és 16,5x8 cm között
16098.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
cca 1950-1960 A Brit Királyi Légierő és Haditengerészet vadászgépei és hadihajói, 5 db sajtófotó, a hátoldalon feliratozva, 20x15 cm / British Royal Airforce and Navy fighter jets and battleships, 5 press photos
16099.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
12 db katonákat ábrázoló fotó, vegyes állapotban
16100.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
cca 1900 Katonaportré, keményhátú fotó Kossaj József budapesti műterméből, vágott karton, 21×10 cm
16101.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
cca 1919 Lovas tüzértiszt fotója (téli öltözetben, kezében 1904M lovassági tiszti szablya kardbojttal, egyenruháján tüzér gombok). Keményhátú kabinetfotó Uher Ödön cs. és kir. udvari fényképész budapesti műterméből. Szélei kissé sérültek, alja vágott, 19,5x13,5 cm
16102.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
S.M.S. Kroprinz Erzherzog Rudolf és kísérője S.M.S. Kronprinzessin Erzherzogin Stephanie modern nagyítás 17x12 cm / Modern black and white enlargement made from the original negative. Unusual photograph of S.M.S. Kroprinz Erzherzog Rudolf and her consort S.M.S. Kronprinzessin Erzherzogin Stephanie viewed from the stern during a celebration 17x12 cm
16103.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
cca 1880 Pola kikötői panoráma az S.M.S. Novara és S.M.S. Custoza hadihajókkal. 17x10 cm Photograph ca. 1880 by Alois Beer, of Klagenfurt, sold by F.W. Schrinner of Pola. S.M.S. Novara is to the right, awnings spread over her decks. Behind, to her left, is the casemate ship z The twin halls of the Arsenal are visible on the extreme left 17x10 cm
16104.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71
cca 1915-1920 Családi kép, kitüntetésekkel dekorált katonatisztekkel, "Brandenburg" feliratú matróz sapkát viselő kisfiúval; fotó kartonon, kissé hullámos, 20x15,5 cm
16105.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Magyar királyi katonatisztek egy vacsorán, fotó "nemes Jakab Sándor fényképészeti műterme és fotóriport irodája" jelzéssel a hátoldalon, 17x23 cm
16106.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
1881 Az S.M. Corvette Friedrich parancsnokának szóló levél a ragusai kikötő pénügyi osztályától / 1881 Folded letter from the Office of the Finance Director, Trieste, to the Command of the S.M. Corvette Friedrich in Gravosa, the deep-sea water port of Ragusa (Dubrovnik).
16107.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft