cca 1900 Zichy Józsefné Melanie von Metternich hercegnő (1832-1919) autográf német nyelvű sorai saját névjegykártyáján. Férje Zichy József (1814-1897) főudvarmester, császári és királyi kamarás, országgyűlési képviselő. / Autograph lines in German by Countess Josef Zichy born Princess Melanie von Metternich (1832-1919) on her own business card
cca 1900 Caroline von Lobkowitz (Lobkowicz, 1873-1951) hercegnő autográf német nyelvű sorai saját névjegykártyáján, amelyben másnapi látogatásáról ír. / Autograph lines in German by Princess Caroline von Lobkowitz (Lobkowicz, 1873-1951) on her own business card.
1902 Herzfeld Viktor lovag (Herzfeld Győző) (1856-1919) zeneszerző, hegedűművész, karmester, zenekritikus, a budapesti Zeneakadémia tanára dedikált fotója, valamint külön autográf kottás dedikációja üvegezett keretben Braun Paula (1881-1962) zongoraművésznek./ Autograph dedications of Viktor Emmerich Ritter von Herzfeld composer
1905 Régi főkönyv, nemzetiszínű zsinórral fűzve, viaszpecséttel, bélyegzésekkel; az első néhány oldalon később beírt feljegyzésekkel (többi oldal üres, jó állapotban). Kissé kopott egészvászon borítóval, 30x24 cm
cca 1910 Bary Zoltán (1892-1986) joghallgató, későbbi kir. főügyész helyettes saját kézzel írt dolgozata (?): A jogi pálya reformja és Székely Ferenc javaslata, benne számos javítással, módosítással, 8 p. + cca 1940 Bary Zoltán későbbi névjegykártáyja.
cca 1910-1920 Lengyel, Gróf nagyapponyi Apponyi Sándor (1844-1925) műgyűjtő, diplomata, bibliofil és bibliográfus, MTA tag saját kézzel írt levele, saját kezű aláírásával, kártyán, jul. 26.
1911 Mindszenti Erdélyi Gyula (1851-1912) hírlapíró saját kézzel írt levele, a Keresztények Lapja c. folyóirat fejléces papírján, szakadt, egy beírt oldal.