Weiner Leó: Streichquartett No. 1 (Es dur) für zwei Violinen, Viola und Violoncello. Op. 4. Leipzig, 1908, Lauterbach & Kuhn, 63 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító a kötéstáblára kasírozva, minimálisan sérült. A szerző, Weiner Leó (1885-1960) Kossuth-díjas zeneszerző által DEDIKÁLT példány.
Molnár Antal: Az európai zene története 1750-ig. Kultura és Tudomány. (DEDIKÁLT). Bp., 1920, Franklin-Társulat, 2 sztl. lev.+ 311+(1) p.+ 1 (kihajtható) t. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült borítóval. Az előzéklapon a szerző, Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző autográf, ceruzával írt dedikációjával / ajándékozási soraival családtagja részére.
cca 1910 Hans Koessler/Koessler János (1853-1926) zeneszerző, zenepedagógus, karnagy, orgonista kottái, 2 db, Adler Marianne izraelita származású zongoratanárnő, Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző tanítványának részére DEDIKÁLTAK! Az egyik kotta szakadt, sérült. Koessler János akadémiai zenetanárként számos neves zenész, zeneszerző mestere volt, közte: Bartók Béla, Kod...
Herzfeld Viktor (1856-1919) zeneszerző, hegedűművész két kottája: "Blumensprache" für Sinstimme mit Klavierbegleitung, kézzel írt kotta, 2 sztl. lev. ; Intermezzo (aus der Serenade für Streichorchester) für Klavier. Bearbeitet Victor von Herzfeld. Bp., én., Méry Béla, 5+1 p. Szakadozott, javított, 1901-es ajándékozási sorokkal.;
cca 1907-1962 Gisela Schlesinger Selden-Goth (1884-1975) 4 db kottája: Four Short Studies für Piano. Kihajtható kotta. A szerző által DEDIKÁLT.; Improvvisazioni sopra un tema di M. P. Mussorgsky, 17 p. A szerző által DEDIKÁLT.; Variationen über ein Thema von Fr. Chopin für Klavier zu zwei Händen von - -, 11 sztl. lev. A szerző által DEDIKÁLT.; Capricco Intermezzo Scherzo pour le Piano par ...
Kovács Sándor 3 kottája: 1908 Bourrée bourrue vagy Moment immusical vagy ... vagy Mitől jó, ha az ember zenetörténetet tanul. Zongorára írta: - -. Kézzel írt kotta, a szerző által Adler Marianne izraelita származású zongoratanárnő, Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző tanítványának részére DEDIKÁLT, 4 sztl.; 1909 Toccata, kézzel írt kotta, 2 sztl. lev.; Dalok Petőfi ...
Szervánszky Endre (1911-1977) Erkel- és Kossuth-díjas zeneszerző, zenepedagógus által DEDIKÁLT kotta: Szonatina zongorára. Bp., 1952, Zenműkiadó, 11+1 p.
Radnai Miklós (1892-1935) zeneszerző, színházigazgató által Adler Marianne izraelita származású zongoratanárnő, Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző tanítványának részére DEDIKÁLT kotta: Dalok. I. füzet. Bp., 1911, Rózsavölgyi, 23 p.
Magyar népdalok énekhangra és zongorakíséretre. Közlik Bartók Béla [1-10 sz.] és Kodály Zoltán [11-20. sz.] Bp.,1906, Rozsnyai Károly, 26+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés. Adler Marianne izraelita származású zongoratanárnő, Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző tanítványa névbejegyzésével.
1900 Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző által DEDIKÁLT kotta: A Madame Fritzi Braun. Rhapsodie hongroise pour piano par - -. Wien, én., J. Karolus & Kopriva, szakadozott, 17 p.
Szendy Árpád kottái Hej Jucza Panna. Magyar-tót dallam nyomán énekhangra és zongorára. Bp., én., Rozsnyai, javított, 2 sztl. lev.; Aforizmák magyar népdalok fölött. I-III. Zongorára írta - -. Bp., én., Rozsnyai, az első szakadt, a második utolsó lapja leszakadt. 7+1 p.; 7+1 p.; 9+1 p. (x2: 1-1 duplummal.)