Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 321

Szabó László: Magyar festőművészet. Bp., 1916, Élet. Kiadói egészvászon-kötés
18607.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Temetés hajnalban. Matolay Magda emlékére. Bálint Endre egészoldalas Biblia-illusztrációival, szitanyomatok, jelzés nélkül, 20x14 cm. Benne Petri György: Matolay Magda emlékére c. versének első közlése. Bp., 1983., nyn., 30 p. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kopott borítóval.
18608.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés.  A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
18609.

Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés. A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemén...

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Alexander Horwath: The Last Great American Picture Show. New Hollywood 1967-1976. Wien, 1995, Wespennest. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
18610.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Tavaszi tárlat 1918. Bp., 1918, OMKT. Fekete-fehér képekkel, többek közt Mednyánszky László, Glatz Oszkár, Benczúr Gyula, Katona Nándor műveinek reprodukcióival illusztrált. Restaurált, hiányos papírborítóban, lapok teje kissé foltos, modern professzionális műanyag védőborítóval..
18611.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

A régi képtár katalógusa. 250 képes tábla. Összeáll.: Pigler Andor. Bp., 1937, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, VII+(1)+250 p. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől különvált borítóval.
18612.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

18613.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Püspöky István művészetét bemutató 2 db katalógus: P. Szabó Ernő: Püspöky Monotypiák 1997-2000. H.n., é.n., k.n.. 40 p. Kiadói papírkötés. + Püspöky retrospektív kiállítása 2003, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum. H.n., é.n., k.n.. 32 p. Kiadói papírkötés.
18614.

Kikiáltási ár:
600 Ft
1,55
1,71

Megoldják! Karikatúrák Kínából. Válogatta: Steinert Ágota. Terebess, Budapest, 1999. Kiadói kartonált papírkötés, olvasatlan, szép állapotban.
18615.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Matzon Ákos: Relief 1993-1995. Bp.,1995, Körmendi Galéria. Kiadói papírkötés.
18616.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Juhász R. József: Szedd szét! A szerző, Juhász R. József (1963-) költő, multimédiás művész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Dunaszerdahely, 2008., Nap. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18617.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Sinóros Szabó Katalin: Vass László Gyűjtemény. Veszprém, 2004, Art V. Premier. 50 p. Többek közt Bak Imre, Barcsay Jenő, Deim Pál. Fajó János, Kassák Lajos, Maurer Dóra, Nádler István műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
18618.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft