Temetés hajnalban. Matolay Magda emlékére. Bálint Endre egészoldalas Biblia-illusztrációival, szitanyomatok, jelzés nélkül, 20x14 cm. Benne Petri György: Matolay Magda emlékére c. versének első közlése. Bp., 1983., nyn., 30 p. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kopott borítóval.
Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés. A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemén...
A régi képtár katalógusa. 250 képes tábla. Összeáll.: Pigler Andor. Bp., 1937, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, VII+(1)+250 p. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől különvált borítóval.
Püspöky István művészetét bemutató 2 db katalógus: P. Szabó Ernő: Püspöky Monotypiák 1997-2000. H.n., é.n., k.n.. 40 p. Kiadói papírkötés. + Püspöky retrospektív kiállítása 2003, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum. H.n., é.n., k.n.. 32 p. Kiadói papírkötés.
Juhász R. József: Szedd szét! A szerző, Juhász R. József (1963-) költő, multimédiás művész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Dunaszerdahely, 2008., Nap. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Sinóros Szabó Katalin: Vass László Gyűjtemény. Veszprém, 2004, Art V. Premier. 50 p. Többek közt Bak Imre, Barcsay Jenő, Deim Pál. Fajó János, Kassák Lajos, Maurer Dóra, Nádler István műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.