Kovács Margit Gyűjtemény. Szerk.: P. Brestyánszky Ilona, M. Várhelyi Vanda. Szentendre,1981, Pesti Magyar Múzeumok Igazgatósága. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Pohárnok Zoltán-Takács Marianne: Spanyol festészet. Ars Mundi VI. kötet. Bp., 1942, Officina. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
Horváth Vera: Az indiai művészet évezredei. Gink Károly felvételeivel. Bp., 1980, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Tibor Wehner: Josef Bartl. Bilder 1951-2000. Stutgart, 2001, Verlag der Deutsch-Ungarischen Gesellschaft. 100 p. Német nyelven. Bartl József festményeinek reprodukcióival gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés.