Bán Mihály-Rakolcai László: Korszerű honvédelem. A M. Kir. Honvédvezérkar főnökének előszavával. Bp., 1942., Attila-ny. Második kiadás. Kiadói papírkötés,
Divine, [Arthur Durham]: The Merchant Navy Fights. Tramps against U-boats. London, 1940, John Murray. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Nagybaczoni Nagy Vilmos: Végzetes esztendők 1938-1945. Beragasztott aláírással. Bp., 1986, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, benne számos újságkivágással, jó állapotban.
Die Deutsche Bundeswehr. Hrsg. von Harald Müller-Roland. Frankfurt am Main,1966,Bernard & Graefe. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel, volt könyvtári példány.
Israel Defense Sales Directory 1997-1998. Compiled and Edited by SIBAT. Jeruzsalem, 1997, SIBAT. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés.
Hermann Róbert: Buda bevétele, 1849. május 21. A szerző, Hermann Róbert (1963-) történész által DEDIKÁLT példány [Különlenyomat, Budapesti Negyed 2000/3-4.], 93-143 p.
Kozma Nándor: Hadimilliomosok. Bp., 1918, Táltos, 236+(12) p. Negyedik, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, néhány sérült lappal, az előzéklap és a címlap kijár.
Samuel Loring Morison - Norman Polmar: The American Battleship. St. Paul, 2003, MBI. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Anthony J. Watts: The Royal Navy. An illustrated history. London,1999., Borckhampton Press. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, papír védőborítón kis szakadással.