Monok István - Hapák József: A bibliás Rákócziak. Bp., 2006, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott műbőr-kötés, jó állapotban.
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak, ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. Szerk.: Bodor András, Cselényi Béla, Jancsó Elemér, Jakó Zsigmond, és Szabó T. Attila. Bólyai Tudományegyetem Kiadványai I. Tanulmányok 1. Kolozsvár-Bukarest, 1957, Tudományos Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, sérült papír védőborítóban. Megjelent 3000+150 példányban.
Zsidi Paula: Az aquincumi polgárváros. Vezető az Aquincumi Múzeum romkertjében. Aquincumi Zsebkönyvek 1. Bp., 2013., BTM Aquincumi Múzeum - Archeolingua Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés,
Lestyán Sándor: Az ismeretlen Táncsics. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monográfiái 16. Bp.,(1945.), ,,Budapest" Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet, 1 (duplaoldalas címkép) t.+ 83+3 p. 26 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a hátsó borító javított, foltos borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Vida István - Vörös Vince: A Független Kisgazdapárt képviselői. 1944-1949. Életrajzi lexikon. Történeti elitkutatások. Bp., 1991., ELTE Szociológiai és Szociálpolitikai Intézet. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Vörös Vince. (1911-2001) politikus, országgyűlési képviselő, az Országgyűlés alelnöke (1990-1994) által Dr. Papp Istvánnak az Országgyűlés Elnöki Titkársága vezetőjének részére DEDIKÁL...
Gyurits Antal. Magyarok története. Tanodai és magánhasználatra vezérfonal az első oktatásban. Pest, 1858, Lauffer és Stolp. 98 p. Első kiadás. Korabeli félvászon kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. Sechster Band (VII. köt.) Hozzákötve: Siebenter Band. (VIII. köt.) Freiburg im Breisgau, 1824, Herder'sche Kunst- und Buchhandlung, 1 t.+IV+3-228 p.+1 (kihajtható tábla) t. + 1 t.+IV+-3-304 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
1956 Nagy Ernő (szerk.): A forradalom sajtója, Bp 1988. Áramlat független kiadó 19 db újság és szórólap reprint mappában + hozzá két eredeti forradalmi újság
2022 Archaeologiai Értesítő 147. sz. A Magyar Régészeti és Művészettörténeti Társulat tudományos folyóirata. Főszerk.: Vida Tivadar. Szerk.: Váczi Gábor. Bp., 2002., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.