Ritoók Zsigmond-Sarkady János-Szilágyi János György: A görög kultúra aranykora. Homérostól Nagy Sándorig. Bp.,1984, Gondolat. Második, átdolgozott, bővített kiadás. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Horváth Mihály: Az ipar és kereskedés története Magyarországban, a három utolsó század alatt. Bp.,1984, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Le dixieme anniversaire de la liberation du peuple Roumain. 23 Aout 1944-1954. [A román nép felszabadulásának 10. évfordulója. Emlékkönyv / album]. Bucarest, 1954, L'Institut Roumain pour les Relations Culturelles avec l'Etranger. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Balla Antal 2 kötete: A legújabb kor világtörténete. Bp. 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 609 p. + 1 térképmelléklet. Harmadik, bővített kiadás. + A legújabb kor gazdaságtörténete. Bp. 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 300 p. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a gerincen kis sérülésekkel, kopással, belül jó állapotban.
A szabadságharc hétköznapi tanúi. 1848-1849-es naplók. Szerk.: Nyulásziné Straub Éva. Magyar Sorsfordulók. Bp., 1998, A Jövő Nemzedékéért Alapítvány. Kiadói műbőr-kötés.
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+(1) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Queen Victoria compiled by Richard Tames. Jackdaw N. 131. London, Jackdaw, 1 t. + 1-4, 6-8. t. +4+1 t. Angol nyelven. Kiadói sérült papírmappában, egy tábla hiánnyal.
The Great Exhibition 1851 compiled by John Langdon-Davies. Jackdaw N. 43. London, Jackdaw, 1 t. + 1-5, 6-9.,11 (Peepshow (hiányos?)) t. +5 t. Angol nyelven. Kiadói sérült papírmappában, két tábla hiánnyal, egy tábla (Peepshow) hiányos (?)
Hermann Róbert - Molnár András: Saját utamat jártam. Batthyány Lajos miniszterelnök 1807-1849. Szerk.: Molnár András. Zalaegerszeg, 2007. Zala Megyei Levéltár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Megjelent Batthyány Lajos gróf születésének 200. évfordulóján. Kiadói kartonált papírkötés.