Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. II. köt.; A forradalmak kora. 1918-1920. III. kötet. Magyar Szemle Könyvei IX-X. kötet. Bp.,1934-1935, Magyar Szemle Társaság, 420+4; 354+1 p. Első kiadások. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kiadói restaurált papír védőborítókban, a III. kötet kötése javított.