Szent Biblia, az az Istennec O es Wy testamentvmanac prophétác es apostoloc által meg iratott szent könyuei. Magyar nyelwre fordittatott [Károlyi Gáspár] egészben és wijonnan az Istennec Magyar országban való anya szent egyházánac épülésére. Károlyi Gáspár 1590-ben kiadott Vizsolyi bibliájának XXI. századi mása. Vizsoly, 2017, Daruka Mihály vezetésével a Vizsolyi Biblianyomtató Műhely, 2406 p. Kia...
The Englishman's Greek Concordance of the New Testament; Being an Attempt at a Verbal Connection Between the Greek and the English Texts: Including a Concordance to the Proper Names, with Indexes, Greek-English, and English-Greek. New York, 1858, Harper & Brothers, 882+(2) p. Második kiadás. Angol nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón kisebb sérüléssel.
[Manuel Álvares (1526-1582)] Emanuelis Alvari: Liber II. De Constructione octo partium orationis in usum mediae, et supremae grammatices classium. Budae, 1798, Typ. Regiae Universitatis Pestanae, 192 p. Latin nyelven. Papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, a borítón címkével.
Subhadra Bhikschu: Buddhista katekizmus. Bevezetés a Gótamo Buddha tanába. Ford.: Erőss Lajos. Debrecen, 1906, Hegedüs és Sándor, 82 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval, szétváló fűzéssel, kisebb lapszéli foltokkal.
Nagy papok életrajza. Írták: Liszkay József, Szeberényi Gusztáv, Győr Vilmos, Makka Domokos, Bartók György. Protestans Theologiai Könyvtár IV. évf. IX. kötet. Bp., 1877, Franklin, 8+298+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé foxing foltos lapokkal.
Áts Benjámin: A hét fájdalmu boldogságos Szűz Mária nyomait követőknek mennybe vezető Arany Koronája, azaz: a mennyei fényességgel ragyogó Isten Szent Anyjához ébresztő imádságos és énekeskönyv, melyet az ájtatos keresztény katholikus híveknek örök lelki üdvök elnyerésére szerzett - - atya, Szent Ferencz-rendi áldozár, pesti hitszónok és missionárius. Budapest, 1877, Bucsánszky Alajos, 1 t.+8+432 ...
Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi MDCCCXXXIV dierum CCCLXV. Stylo Gregoriano, et Juliano deuductus, sive Calendarium in in usum utriusque Ecclesiae R. Catholicae, ... Hozzákötve: Schematismus inclyti Regni Hungariae patriumque eidem adnexarum. Cum Schmatismo Literario eiusque indice subnexo pro anno 1834. Hozzákötve: Schematismus Literarius, sive nomina eorum, qui rem scholasticam ...