Hans Printz (1865-1925) után: Az I. világháborúban résztvevő hadseregek katonái (osztrák-magyar, német, brit, francia, stb.), 8 db színes nyomat, többségük ceruzával feliratozva, változó állapotban, 23,5x17,5 cm + Ferenc József parancsnokai élén lóháton, 19x15 cm
cca 1930-1940 Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd alezredes, a Székely Hadosztály volt zászlóaljparancsnoka találmányainak (célzást segítő eszközök) útmutatói, össz. 6 db
cca 1926-1944 Levente tétel, össz. 5 db: Testnevelési utasítás, Levente V. évf. 8. száma, 2 db kitöltetlen Levente-igazolvány, német repülőgép-modellt tartó fiú fotója. Változó állapotban.
1869M lovassági tiszti szablya. Jelzett a pengén: Weyersberg & Stamm Solingen. Fém hüvellyel, nem eredeti bőr kardbojttal és csatlékkal. Korának megfelelő állapotban, h: 95 cm