Ruth Sommerfeldt Jacobsen - Philip Kromer: Syng med oss! Allsangboka for barna. (Norvég nyelvű énekeskönyv gyerekeknek, rajzokkal és kottákkal). Oslo, 1945, Harald Lyche & Cos Musikkforlag, 157+(2) p. Kiadói félvászon-kötésben, a borítón némi kopással, a hátsó kötéstáblán törésnyommal, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal. / Norwegian children's song book, with illustrations and sheet music. Half-linen binding, with minor wear.
Radnai Miklós (1892-1935) zeneszerző, színházigazgató által Adler Marianne izraelita származású zongoratanárnő, Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző tanítványának részére DEDIKÁLT kotta: Dalok. I. füzet. Bp., 1911, Rózsavölgyi, 23 p.
Szendy Árpád kottái
Hej Jucza Panna. Magyar-tót dallam nyomán énekhangra és zongorára. Bp., én., Rozsnyai, javított, 2 sztl. lev.;
Aforizmák magyar népdalok fölött. I-III. Zongorára írta - -. Bp., én., Rozsnyai, az első szakadt, a második utolsó lapja leszakadt. 7+1 p.; 7+1 p.; 9+1 p. (x2: 1-1 duplummal.)
[Gombosi Ottó János] Otto Johannes Gombosi: Jacob Obrecht. Eine stilkritische Studie. Leipzig, 1925, Breitkopf & Härtel. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban. A szerző, Gombosi Ottó János (1902-1955) magyar-amerikai zenetörténész, zenekritikus által DEDIKÁLT példány.
Dr. Gaál Endre: A zenepolitika célkitűzései. Különlenyomat a Zeneművészeti Főiskola 1937/38. tanévi évkönyvéből. Bp., 1938, szerzői kiadás (Phobus-ny.), 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Bartók Béla: Miért és hogyan gyűjtsünk népzenét? Népszerű Zenefüzetek 5. sz. Bp., 1936, Somló Béla, 20 p. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb foltokkal, egyébként jó állapotban.