10203.
451. Lezárult gyorsárverés
Festmények és grafikák
20 000 Ft
Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916), össz. 5 db mű: Férfi aktok (4 db) és férfi portré (1 db ), 1913-14. Szén, papÃr, mindegyik jelzett. Proveniencia: a művész hagyatéka. Mindegyik sérült és foltos. 60x40 cm körüli méretekben. Kézdi-Kovács Lóránt mindössze 19 évesen, 1916-ban az I. világháborúban esett el, amelynek következtében az életműve is nagyon korán lezárult. Munkái nagyon ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben, igazi gyűjtÅ‘i darab!