Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 248

19269.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Gulyás Pál szerk.: Népkönyvtári címjegyzék. A népkönyvtárak és kisebb közkönyvtárak részére ajánlható művek magyarázatos jegyzéke. Bp., 1910. Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsa. Kiadói vászonkötésben
19270.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Görgey Gábor: Eszkimó nyár. Válogatott és új versek. A szerző Görgey Gábor (1929-2022) Kossuth-díjas író, költő, 2002 és 2003 között a nemzeti kulturális örökség minisztere által Király Levente részére DEDIKÁLT! Bp., 1993, Orpheusz. Kiadói papírkötés.
19271.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Kunszabó Ferenc: A halál pillanatai. A szerző Kunszabó Ferenc (1932-2008) író, szociográfus által Győrffy Lászlónak dedikált! H.n., 1989, Szerzői. Kiadói papírkötésben.
19272.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
19273.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Orbók Attila: Így beszélj hazádról! Témák, adatok, feljegyzések és társalgási ötletek gyűjteménye, jó magyaroknak - a magyarokról. Bp., [1943], Singer és Wolfner, 128 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés.
19274.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Gál Róbert: Túl az Óperencián... Kálmán Imre regényes élete. Bp., 2004, K.u.K. Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Gál Róbert (1937- ) író, szociológus, újságíró által Bányai János (1939-2016) író, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
19275.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Szép Ernő: Mátyás király tréfái. Összegyűjtötte: - - . Zorád Ernő rajzaival. Bp., 1961, Magyar Helikon. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19276.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Sáfrán Györgyi: Arany János és Rozvány Erzsébet. Bp., 1960, MTA. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, javított gerinccel, egy lap sarkán hiánnyal. Megjelent 500 példányban.
19277.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Goethe: Római elégiák. Max Schwimmer rajzaival. Bp.,1958, Magyar Helikon. Kiadói selyemkötés, jó állapotban. Számozott (460./1420) példány.
19278.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Heltai Jenő: A hét sovány esztendő és más elbeszélések. Bp.,[1918], Athenaeum, 159+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány, ex libris-szel: Ex Libris Fogtechnikusok Orsz. Szöv. Könyvtára.
19279.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Majakovszkij, Vlagyimir Vlagyimirovics: Lenin. Ford.: Radó György. Az eredeti linóleummetszeteket Raszler Károly készítette. Bp., 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, a gerincen kis kopásnyomokkal. Számozott (286./800) példány. Csak 800 példány bőrkötéses!
19280.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,55
10,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft