Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 248

Séta bölcsőhelyem körül. Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldjük tájairól Szerk.: Kovács László. Bp., 1940., Révai, 198+18 p. Az oldalszámozáson belül gazdag, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Benne Kemény János, Tamási Áron, Karácsony Benő, Wass Albert, Kós Károly, Reményik Sándor és mások írásaival. Kiadói vaknyomásos kartonkötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel.
19281.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Halász Péter: Kádártánc. (Regény). München, 1983, Újváry Griff Verlag. Emigráns kiadás. A borító Fésűs László munkája. Kiadói papírkötés.
19282.

Halász Péter: Kádártánc. (Regény). München, 1983, Újváry "Griff" Verlag. Emigráns kiadás. A borító Fésűs László munkája. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Üzenet Budapestről. (Emlékkönyv Schiff András 60. születésnapjára). Szerk.: Bársony Ágnes és Mérei Anna. Bp., 2013, Bársony Ágnes (GMN Repró Stúdió-ny.), 186+(2) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Számozott (49./70) példány. Mindössze 70 példányban jelent meg!
19283.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,14
12,00
Bertha Bulcsu Emlékkönyv. Szerk.: D. Nagy Imre. Bp., 1999, Magyar Írók Egyesülete. Kiadói kartonált papírkötés. + Kiadói levél, Fülöp Zsuzsanna aláírással, 2 kézzel írt oldal
19284.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,90
7,43
Bohumil Hrabal: Skizofrén evangélium. Összeáll.: Milan Jankovic, és Václáv Kadlec. Milan Jankovic előszavával és Bojtár Endre utószavával. Pozsony, 1996, Kalligram. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19285.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,90
7,43
Újmódi bárdok éneke. Szerk.: Szurmai János. (Bp.), 1997, Obender & Co. Kiadói műbőr-kötés.
19286.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Ady szerelme: Ada. Szerk.: Varga Katalin. A tanulmányt írta, a szöveget gondozta és a jegyzeteket írta: Hegyi Katalin. Bp., 2002., Ady-Életmű Alapítvány - Argumentum - Petőfi Irodalmi Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban, ebből 100 darab számozott. Ez számozatlan példány.
19287.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,55
10,29
Tar Sándor: Lassú teher. Bp.,1998,Magvető. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19288.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Juhász Gyula: Anna örök. Válogatta és az utószót írta: Kispéter András. Szász Endre illusztrációival. Bp., 1963, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, a borító sarkain és a gerincen apró sérülésekkel. Számozott (512./1600) példány.
19289.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Thomas Mann: Mario és a varázsló. (Tragikus úti élmény). Ford.: Sárközi György. Hozzákötve: Rendetlenség és kora bánat. Ford.: Dormándi László. Bp., [1930], Pantheon (Hornyánszky-ny.), 143+(1) p., 125+(1) p. Lányi Imre könyvdíszeivel. Aranyozott egészbőr-kötésben, javított gerinccel, helyenként apró lapszéli foltokkal és sérülésekkel.
19290.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Sík Sándor: Zsoltároskönyv. Sebes Ferenc bevezetőjével és jegyzeteivel. Bp., 1922., Szent István-Társulat. első kiadás. Sorszámozott, aláírt 132/300. Kiadói sérült papíkötésben
19291.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Pesti Hírlap Könyvek 3 kötete:  Octave Aubry: A császár első szerelme.;  Alessandro Varaldo: A láthatatlan szövetséges. II. köt. Ford.: Gáspár Miklós.; Alessandro Augusto Monti: Tarigo a kalandok hőse. Ford.: Gáspár Miklós. Bp., én. - 1931, Légrády. Kiadói papírkötés, az első kötet hátsó borítója hiányzik, a másik két borítón sérülésekkel, foltosak.
19292.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft