Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 248

Goethe, Johann Wolfgang von: Utazás Itáliában. Ford.: Bálint Aladár. Nagy Írók - Nagy Írások I. sor. VIII. Bp.,1922, Genius. Kiadói papírkötés, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, kissé szakadozott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.   Megjelent 1500 számozott példányban... "Ebből a könyvből az első 300 példány merített papíron készült, I-L-ig amatőr könyvgyűjtők részére Végh Gusztáv tervei szerint egész pergament kötésben, az 51-300-ig számu példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó." Számozott (1086./1500) példányban.
19293.

Goethe, Johann Wolfgang von: Utazás Itáliában. Ford.: Bálint Aladár. Nagy Írók - Nagy Írások I. sor. VIII. Bp.,1922, Genius. Kiadói papírkötés, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, kissé szakadozott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 1500 számozott példányban... "Ebből a könyvből az első 300 példány merített papíron készült, I-L-ig amatőr könyvgyűjtők részére V...

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Dr. Tihanyi Tibor: Úriasan, finoman. Villámszabályok az illemtanból diákok számára. Bp., 1938., Szent István-Társulat, 40 p. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől, helyenként kisebb foltokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
19294.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Gulyás Pál szerk.: A népkönyvtárak szervezése, fenntartása és kezelése. Gyakorlati kézikönyv népkönyvtárak és kisebb közkkönyvtárak kezelői számára. Bp., 1913. Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsa. Kiadói papírkötésben illusztrálva, 308p.
19295.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Beecher-Stowe, Harriet: Tamás bátya kunyhója. A magyar ifjúság számára átdolgozta: Benedek Marcell. Byssz Róbert rajzaival. Bp., [1931], Dante, 194 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítón némi kopással és apró foltokkal, néhány lapon kisebb ázásnyomokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
19296.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Buday Géza: A Mérges. Ifjúsági elbeszélés. Szerencsi Zoltán rajzaival. Szeged, 1938, szerzői kiadás (Árpád-ny.), 111 p. + 6 t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal, több lap kijár.
19297.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
[Paule G. Perroy-Lionnet] Claude Renaudy: Magánosan a kanakok között. Jean Godefroy, a kannibálok apostola. Ford.: Dr. Martin Aurél. Bp., 1944, Korda Rt., 165+(3) p. A borító Pál György munkája. Kiadói illusztrált papírkötés.
19298.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Várnai Zseni: Legyen meg a te akaratod. Bp., 1939, Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet. Kiadói kissé szakadozott papírkötés, részben felvágatlan
19299.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Kállay Géza: Személyes jelentés. Filozófiai tanulmányok. (Bp.), 2007, Liget Műhely Alapítvány. Kiadói papírkötés. A szerző, Kállay Géza (1959-2017) irodalomtörténész, nyelvfilozófus, nyelvész által DEDIKÁLT példány.
19300.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Baranyi Ferenc: Dal Danubio soffia il vento. Poesie scelte (1962-1992). [Dunáról fúj a szél. Válogatott versek (1962-1992). Kétnyelvű.] Besana in Brianza, 1992, Edizioni GR. Magyar és olasz nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Baranyi Ferenc (1937- ) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által DEDIKÁLT példány.
19301.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Írók, képek II. (Írók, költők gyermek- és ifjúkora). Bp., Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
19302.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Saád Béla: Tíz arckép. 1983, Ecclesia. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
19303.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Báró Radvánszky Béla: Balassa és Rimay barátsága. Bp., 1904, (Franklin-Társulat-ny.), 27 p. Kiadói tűzött papírkötés.
19304.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft