Ferch Magda: Francia kapcsolataim. Egy frankomán újságíró beszélgetései. Ferch Magda (1947-) műfordító, szerkesztő, újságíró által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT! Bp., 2005, Athenaeum. Kiadói papírkötésben.
Papp Tibor: Avantgárd szemmel - költőkről, könyvekről. A borító tervezője és felelős szerkesztő, L. Simon László (1972-) József Attila-díjas író, költő, szerkesztő, politikus, a Magyar Nemzeti Múzeum későbbi igazgatója által Haraszty István "Édeske" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2004, Magyar Műhely. 202p. Kiadói papírkötés.
Karácsony Sándor: Holdbeli diákélet. Bp., 1948, Exodus, 136 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos, a könyvtesttől elvált borítóval, részben szétvált fűzéssel, ex libris-szel.
Endrődi Sándor: Anakreoni dalok 1902-1909. Bp., 1910, Franklin-Társulat 1 t.+183 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel.
May Károly: A datolya honából. Keleti útirajzok. Átdolgozta: Szabó Károly. Bp., é.n., Athenaeum, 248 p. + 4 t. Kiadói kopott illusztrált egészvászon-kötés.
Huttkay Lipót: A nő Társadalmunkban és az Örök Ember. Eger, 1899. (Egri Lyceum). 1 t. (litografált díszcímlap), 2 sztl. lev. 205 l. 1 sztl. lev Aranyozott gerincű kiadói vászon-kötésben