Ji King. A változások könyve kommentárokkal. 1-3. kötet. Fordította és kommentárokat írta: Karátson Gábor. Bp.,é.n., Q.E.D., 373p. 1-654+655-1336+2 p. Kiadói kartonált papírkötés, [Megjelent 500 példányban.]
[SZENICZEI PÁL]: Eine Stimme aus Ungarn. Egy hang Magyarországról. Hamburg, 1832. A szerző Rousseau és a liberalizmus eszméiért rajongott, könyvében megjósolta az 1849-es orosz inváziót. Félbőr kötés, viseltes állapotban.
Schiller, [Friedrich]: Das Lied von der Glocke. Mit Illustrationen von C. Jäger und A. Müller. München, é.n. (cca 1880), Friedr. Bruckmann's Verlag, 3 sztl. lev.+ 22 p. + 12 (egészoldalas fénynyomatok) t. Német nyelven. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Lackfi János: Csak úszóknak! Prózák, esszék, tanulmányok. A szerző által Ijjas Tamás költő, író részére DEDIKÁLT példány; valamint Ijjas Tamás rajzos ex-libris bélyegzőjével. Bp., 2012, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
Nemeskürty István: Bornemisza Péter az ember és az író. Irodalomtörténeti Könyvtár 4. (DEDIKÁLT). Bp., 1959, MTA Irodalomtörténeti Intézete, 558+(1) p. + 1 kihajtható térkép. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kisebb lapszéli ázásnyommal, egyébként jó állapotban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Nemeskürty István (1925-2015) Széchenyi-, József Attila-, Balázs Béla-díjas és Kossuth-nagydíjas író, irodalom- és filmtörténész által DEDIKÁLT példány.
Papp Tibor: Óraköltemények. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és feleségének DEDIKÁLT példány. Bp.,2010, Magyar Műhely, 56 p. Kiadói papírkötés.
Schmidt József: Az itáliai nyelvcsalád helyzete az indogermán nyelvek körében. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből, XX. köt. 2. sz. Bp., 1907, MTA (Franklin-ny.), 73 p. Modern műbőr-kötésben, az eredeti (elülső és hátsó) papírborító bekötve, kisebb lapszéli foltokkal.
[Simon István (1860-1944)] Bugyi Sándor: Én meg a lú. Családi törtinelem. E vóna oszt az a könyv, akkibe az íletem sorjábul nehány forint árát belecsömöszöltem. Rimsíges szíp testhe álló históriák vannak benne, meg kegyetlen gyönyörü fortíjos kipek.E mán sok egy embertül, aszondom én Bugyi emlá debreceni tajigás és hejjes pógár. Debrecen,(1902), Hegedüs és Sándor, 136 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Vörösmarty [Mihály] minden munkái. Kiadák barátai Bajza J[ózsef] és Schedel Ferencz. V-VI. köt. [Egy kötetben]. Pest, 1845, Kilián György, 384+(2) p., 252+(2) p. Festett gerincű egészvászon-kötésben, kissé foltos, kopottas borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.