Egyetemes Regénytár. Almanach az 1905. évre. Szerkeszti Mikszáth Kálmán. Bp.,(1905), Singer és Wolfner. Kiadói festett szecessziós egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben,első előzéklap nélkül
Heckenast Dezső: Heckenast Gusztáv. Egy fejezet a magyar irodalmi élet történetéből. Bp., 1936, (Spitzer Aladár-ny.), 46+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval
Bessenyei György: Magyarországnak törvényes állása II. Magyar Irodalmi Ritkaságok 56. sz. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 70 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, felvágatlan példány. A borítón "Jobbágy" bélyegzéssel.
Hertzka Tivadar: Szabadföld. A jövő korszak társadalmi képe. Ford.: Dr. Herman Sándor. Székesfehárvár, 1893, Klökner Péter, (Számmer Kálmán-ny.), 438 p. Átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
Veres Péter: Olvasónapló 1953-1956. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Kristó Nagy István. Bp.,1986,Szépirodalmi. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, Veres Péter idézetes bejegyzéssel.
Falu Tamás: Vidéki vallomások. Összegyűjtött versek. (1910-1974.) Bp.,1974.,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége részére szóló ajándékozási sorokkal, talán (?) Szondi Béla (1909-2007) műfordító, írótól.