2 db Stanisław Wyspiański lengyel festőművészről szóló monográfia/könyv: Łukasz Gaweł: Stanisław Wyspiański. Na checiach mi nie braknie... Kraków, 2017, Muzeum Narodowe w Krakowie. Lengyel nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző Łukasz Gaweł (1970- )múzeumigazgató névjegykártyájával! + Halina Nelken: Stanisław Wyspiański. Warszawa, 1959, Arkady. Lengyel nyelven, angol nyelvű kísérőfüzettel. Kiadói egészvászon-kötés. / 2 books/catalogues about Stanisław Wyspiański Polish painter, in Polish language, one with English language booklet
Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1. jelzetű kódex szövegének olvasata. tanulmánykötet, Bp., 1984 Helikon. Kiadói vászonkötés, kiadói papír védőborítóban, papírvédőn kopással. Utószó és szómagyarázatok melléklettel.
Pataky Dénes: A magyar rajzművészet. Bp., 1960., Képzőművészeti Alap. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé foltos papír védőborítóban, kiadói kissé kopott, kissé foltos kartontokban.