A festmény ideje. Az újraértelmezett hagyomány. Time of painting. Tradition reinterpreted. Szerk./Edited by: Muladi, Brigitta. Bp.,2007, Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte: Ferenczy Károly, Egry József, Réti István, Barcsay Jenő, Csernus Tibor, Lajta Gábor, Lotz Károly, Benczúr Gyula, Baranyay András, Somorjai Kiss Tibor, Farkas István, Szinyei Merse Pál, Csók István, Mednyánszky László, Ország Lili és mások munkáinak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Brian Innes: Csalók és hamisítványok. Megtörtént bűnügyek, a világ leghíresebb csalói. Bűnözők, szélhámosok, és áldozataik. Ford.: Faekas István. Bp.,2006, Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Készman József: Magyarországi kortársművészet az ezredfordulón. Bp.,2005, Bumbum. Gazdag képanyaggal, közte Bukta Imre, Keserü Ilona, és mások képeivel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Hegyi Lóránd: Fehér. Képek 2001-2004. Paintings 2001-2004. Ford.: Szöllősi Judit. Bp., 2005, KOGART. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, a művész, Fehér László (1953-) Kossuth-díjas festőművész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Szüts Vojnich. Szerk.: Parti Nagy Lajos. Szüts Miklós (1945-) festőművész, tervezőgrafikus, és felesége Vojnich Erzsébet (1953-) festőművész. Bp., 2008, Scolar. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Keith Haring: The Alphabet. Vienna, 2018., The Albertina Museum. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Keith Haring (1958-1990) amerikai pop-art és graffiti művész. A születésről, a halálról és a háborúról szóló alkotásai nagy hatással voltak az 1980-as évek New York utcai kultúrájára. Fiatalon, 31 évesen hunyt el AIDS-ben.
Alte Basler Glasmalkunst. / Vitraux balois de l'epoque de la Renaissance. Basel, é.n., Schweizerische Kreditanstalt, 12 szt. lev. + 12 (egészoldalas, színes képek) t. Német és francia nyelven. Kiadói mappában, kissé sérült kartontokban.
Czakó Elemér-Györgyi Kálmán: A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincséből. Összegyűjtötte: - - és - -. Bp.,[1929], Könyvbarátok Szövetsége, (Kir. M. Egyetemi-ny.), 220 p. Rendkívül gazdag, szövegközti képanyaggal. Kiadói haránt alakú aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel. első előzéklap nélkül