Ernst Kropp: A forma fejlődése a XX. században. Ford.: Horváth Katalin. Bp., 1985, Népművelési Intézet, 61 p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 200 példányban. Ritka!
Lukovich Tamás: A posztmodern kor városépítészetének kihívásai. Budakalász, 1997, Szószabó Stúdió. Kiadói papírkötés. A szerző által Takácsy Gyula részére DEDIKÁLT példány.
Folklór - Kultúra - Életmód. /Városantropológiai perspektívák./ A kötetet szerk. és a bevezetőt írta: Lammel Annamária - Niedermüller Péter. Bp., 1986., Művelődéskutató Intézet. Kiadói kissé kopott papírkötés. Megjelent 300 példányban.
1983 FTM. Folklór Társadalom Művészet 14., 1983/3. száma. Folklór és kulturális alternatívák. Szerk.: Niedermüller Péter, Zelnik József. Csoóri Sándor előszavával.
1980 Képzőművészeti Világhét '80: A művészet a változó világban. Szerk.: Timár Árpád. Bp., Magyar Képző- és Iparművészek Szövetsége Elméleti Munkabizottsága. Kiadói papírkötés.
Textúra 2015. Képzőművészet - irodalom - színház. A Magyar Nemzeti Galéria kiadványai 2016/6. Bp., 2016, Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Roboz Zsuzsi: Chichester 10. Portrait of a Decade. London, 1975, Davis-Poynter Ltd. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel, reprodukciókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Roboz Zsuzsa (Zsuzsi) (1939-2012) londoni magyar festőművész által DEDIKÁLT példány. / In English language. Signed by the author, Zsuzsi Roboz (1929-2012) London-based Hungarian painter.
Héjjné Détári Angéla: Régi magyar ékszerek. Bp., 1976, Corvina. Második kiadás. Fekete-fehér és színes, szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói fpapír védőborítóban