Tamás Gáspár Miklós: Törzsi fogalmak I-II. köt. Bp., 1999, Atlantisz. Kiadói kartonált papírkötés, a borítókon kisebb ragasztásnyomokkal. Az előzéklapon a Soros Alapítvány bélyegzőjével, volt könyvtári példány.
Liebe im Orient. Ügynöki mintapéldány!!! Das Kamasutram des Vatsyana. Erste vollständige deutsche Aisgabe herausgegeben von Dr. Ferdinand Leiter und Dr. Hans H. Thal. Hozzákötve: Libe im Orient. Anangaranga. Die bühne des Libesgottes. Erste vollständige deutsche Aisgabe herausgegeben von Dr. Ferdinand Leiter und Dr. Hans H. Thal. Hozzákötve: Liebe im Orient. Der Duftende Garten des Scheik Nefzaui....
Eugen Drewermann - Ingritt Neuhaus: Marienkind. Grimms Märchen tiefenpsychologisch gedeutet. Märchen Nr. 3. aus der Grimmischen Sammlung. Az egyik szerző, Eugen Drewermann (1940-) egyházkritikus, teológus által DEDIKÁLT példány. Olten-Freiburg im Breisgau,1990.,Walter-Verlag. Negyedik kiadás. Német nyelven.
Grzegorz Łubczyk: Többszólamú Magyarország. Ford.: Szenyán Erzsébet és Dominika Łubczyk. (DEDIKÁLT). Szeged, 1995, Universum. Kiadói papírkötés. A szerző, Grzegorz Łubczyk (1946- ) lengyel újságíró, diplomata, 1997 és 2001 között Lengyelország budapesti nagykövete által Kékesdy Károly részére DEDIKÁLT példány.
Volly István: Népi játékok. I. köt. Köszöntők - lucázás - regölések - balázs- és gergelyjárás - húsvét- és pünkösdjárás. Jegyzetekkel közreadja: - - . Bp., 1941., Kir. M. Egyetemi, 68 p. Második, javított kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Kalinyin, Mihail Ivanovics: A propaganda és agitáció kérdéseiről. - - négy előadása. Bp., é.n., MDP Központi Vezetősége Agitációs Osztály, 70+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé kopott borítóval.
Látos Sándor: Nádtetők alatt. Második kiadás. [Bp.] 1935. Magyar Gondolatok 75 l. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, javított. DEDIKÁLT "a pécsi Verbőczystáknak"
Szeberényi Lajos: A parasztok helyzete Magyarországon. Szociális tanulmány, különös tekintettel az alföldi munkásmozgalomra és kivándorlásra. Bp., 1907, Kókai Lajos, (Békéscsaba, Corvina-ny.), 101+1 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal.