Dercsényi Kálmán: Bem tábornok téli hadjárata 1848-49-ben Erdélyben. (Naplójegyzetek.) Közrebocsájtja Kozma Zsombor. Bp., [1896], Országgyűlési Értesítő ny. 155 p. Modern félvászon kötésben
Armand Dayot: Napoléon. Raconté par l'Image. D'aprés les sculpteurs, les graveurs et les peintres. Paris, 1895, Libraire Hachette. Francia nyelven. Rendkívül gazdag egész és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű álbordás, félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Armand Dayot: Histoire contemporaine par l'image d'aprés les documents du temps 1789 - 1872. Paris, 1872., Ernest Flammarion, 4+368 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt alakú félvászon-kötés, kopott borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, kissé foltos lapokkal.
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, karton-tokban, Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása.
Nemzeti Dicsőségünk. Szerk. Hock János. Budapest, é.n., Facsimile-ex Kiadó. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói festett, dombornyomott, illusztrált műbőrkötés vászon képpel. Reprint kiadás, 1898-ban kiadott Nemzeti Dicsőségünk c. könyv hasonmás kiadványa. Számozott (2500/1332.) példány Szép állapotban
E. W. W. Fowler: Náci jelképek. (Debrecen), 1997, Hajja & Fiai. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Gaal Jenő: A legnagyobb magyar. Bp., 1930, Országos Magyar Gazdasági Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, tulajdonosi aláírással, gerincen szakadás, kissé kopottas állapotban.
Szilágyi Dezső beszédei. I. köt.: Közös ügyek. Közös egyetértéssel célszerűbben elintézhető ügyek. A keleti kérdés. A Tisza-Széll-féle kiegyezés. Szerk.: Fayer Gyula. Bp., 1906, Athenaeum, 1 t.+ XX+428 p. Aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, helyenként kissé sérült lapszélekkel.