Könyvek: Történelem

Tételek száma: 117

Barabás Tibor: Martinovics élete. Bp., 1945, Cserépfalvi. A szerző, Barabás Tibor (1911-1984) Kossuth- és József Attila-díjas író által DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, kiadói sérült, részben javított papír védőborítóval, felvágatlan példány.
18289.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
B. Wesselényi Miklós hűtlenségi bűnpere. Történeti bevezetéssel. II. rész. Sajtó alá rendezte Jakab Elek. Bp., 1876, K. Papp Miklós, 287+1 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, bélyegzésekkel.
18290.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Dr. Kardos Samu: Báró Wesselényi Miklós élete és munkái. I. köt. Bp., 1905, Légrády, LXIV+514 p. + 4 t. + 7 (mellékletek, ebből 6 kihajtható) t. Kiadói dombornyomott félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos gerinccel, belül jó állapotban.
18291.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
A Kontorniát-érmek: A rómavárosi pogány nagyurak félreismert propagandaeszköze a keresztény császárság ellen. Ünnepi előadás 1941. május hó 9-én, tartotta: Alföldi András. A Magyar Numizmatikai Társulat ünnepi kiadványa fennállása negyvenedik évfordulója emlékére. Bp., 1942. Magyar Numizmatikai Társulat. Sarkokon gyűrődéssel
18292.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Kossuth Lajos: Irataim az emigcárczióból. III. kötet: A remény és csapások kora. Bp., 1882. Athenaeum, Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, sarkán kopással
18293.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Emil Ludwig: Führer Europas. Nach der Natur gezeichnet. Amsterdam, 1934., Querido. Német nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
18294.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
18295.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
18296.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
18297.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Aluta 1970 I-II, 1971., 1974-1975. St. Gheorghe/Sepsiszentgyörgy, 1970-1975, Sepsiszentgyörgyi Múzeum. Sepsiszentgyörgyi múzeumi értesítő, román és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal, 3 gerincen kézi feliratozással.
18298.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,55
10,29
Phil Casoar - Balázs Eszter: Budapest hősei. Ford.: Molnár Zsófia. Bp., 2016, Scolar - Vince. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18299.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Tamási Miklós - Ungváry Krisztián: Budapest 1945. Bp., 2006, Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18300.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
13

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft