Könyvek: Történelem

Tételek száma: 117

2000-2003 Turul. A Magyar Történelmi Társulat, a Magyar Országos Levéltár és a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság Közlönye. 6 db szám: 2000/1-2., 2000/3-4., 2001/1-2., 2001/3-4., 2002/1-2., 2003/1-2. füzetek. Bp., Magyar Történelmi Társulat. Kiadói tűzött papírkötés.
18301.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Dr. Lipp Vilmos: A fenéki sírmező. Bp., 1885, Magyar Tudományos Akadémia Bizottsága. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
18302.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Gróf Edelsheim Gyulai Ilona, Horthy István kormányzóhelyettes özvegye: Becsület és kötelesség. 1-2. köt. Szerk.: Ocsovai Gábor. Bp., 2001, Európa. Kiadói papírkötés, a 2. kötetben foltos, hullámos lapokkal, az 1. kötetben néhány bejelöléssel.
18303.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
[Divald Kornél] Tarczai György: Az Árpádház szentjei. Serédi Jusztinián előszavával. Bp. 1930, Szent-István Társulat, 4+168+4 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés,
18304.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Cholnoky Jenő, Mécs László, Benda Jenő, Rády Elemér, Juhász Vilmos: Felvidék! A visszaszerzett és a még visszavárt Felvidék története, mai élete, kultúrája, földrajza, néprajza, műemlékei. Képtáblákkal, térképekkel, statisztikákkal. Jaross Andor előszavával. Bp., [1938], Dante, (4)+143+(17) p. + 13 t. + 7 melléklet (6 kihajtható) Átkötve modern félvászon kötésben, eredeti címlap felhasznbálásával, Körbevágott, foltos lapokkal
18305.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
25
A. J. P. Taylor: A Habsburg Monarchia 1809-1918. Az Osztrák Birodalom és az Osztrák-Magyar Monarchia története. Ford.: Nagy György. Bp.,2011.,Scolar. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18306.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
A magyar nemzet történelmi arcképcsarnoka 1897-es kiadás modern reprintje. Kiadói kartonálásban
18307.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,90
7,43
15
Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. V és VIII köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével. V. köt.: Apa és fiú 1630-1661. Szalárdi János, Enyedi István, Petrityvity-Horváth Kozma, Bethlen János, Medgyesi Pál és Apáczai Csere János írásaiból, Ravasz László bevezetésével. VIII. kötet: A Másik magyar haza 1750-1790. Bod Péter, Rettegi György, ifj. Halmágyi István, Conrad Mihály,. Naláczi József, Kis András, Domokos Ferenc, Bajesdi Vitán Sándor és Göttffy Borbála írásaiból Bp., [1941.],Franklin, Kiadói, címeres papírkötésben.
18308.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Sára János: A Habsburgok és Magyarország. 950-1918. Bp., 2001, Athenaeum 2000. Kiadói kartonált papírkötés.
18309.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Zaisberger, Friederike - Hörmann, Fritz: Salzburg Schützen und Bürgergarden. Salzburg, 1996, Landesverband Salzburger Volkskultur. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
18310.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Thuróczi János: Magyar Krónika. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Geréb László. A szövegeket átnézte és a bevezetést írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica I. Bp., 1957, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, a címlapon Andrássy Antal (1941- ) újságíró autográf névbejegyzésével. Megjelent 2600 példányban.
18311.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar multba. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félbőr-kötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel.
18312.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft