A Klotild Szeretetház-Egyesület emlékkönyve. Szerk.: Palmer Kálmán. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 116 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli félvászon-kötésben, részben kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, bélyegzővel.
Bethlen Farkas: Erdély története I, III. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2004,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
César de Saussure: Törökországi levelek és útirajzok 1730-1739. Ford. Antal László. Függelékben közölt egyes dokumentumokat fordította a magyar tárgyú jegyzeteket írta: Kovács Ilona. A török tárgyú jegyzeteket és szómagyarázatokat írta: Hóvári János. Bp., 1999., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kiss István, R[ugonfalvi]: II. Rákóczi Ferencz erdélyi fejedelemmé választása. Írta és adattárral ellátta: - - . Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából V. kötet 4. szám. Bp., 1906, Athenaeum, 244 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel (Báró Radvánszky Albert ajándéka).
Makoldy Sándor: Nemes Hajnik Károly és a magyar országgyűlés gyorsirodája. Levéltári források alapján. I. kötet: 1806-1843. A szerző, Makoldy Sándor (1882-1958) gyorsírástörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1943., (Szalay-ny.), 304 p.+4 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Dr. vitéz ákosfalvi Szilágyi László: A székely nemesi rendi társadalom. Bp., 1937, (Franklin-ny.), 88 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel (Dr. Sándor Imre). A kötet szerzője, ákosfalvi vitéz dr. Szilágyi László (1897-1978) genealógus, Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye tiszteletbeli főjegyzője, miniszteri tanácsos, a Johannita Lovagrend lovagja, a Pesti Református Egyházmegye világi tanácsbírája, valamint az Újpesti Református Egyház presbitere volt. A Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság igazgatósági választmányának tagjai közé tartozott. 1944 előtt a Belügyminisztérium referenseként a hivatalos, államilag igazolt nemességi igazolásokat intézte.
2 db Csornai ütközetról szóló könyv: Király Iván: Csornai ütközet krónikája. Csorna, 1976 DEDIKÁLT + Scarabantia c. folyóirat 1938. 1. száma. + a témához kapcsolódó gépelt levél
Aurel Kecskeméthy: Echo der Skizzen aus der Geschichte eines Jahres (20. October1860- bis Enfe October 1861) von Aurel Kecskeméthy gegeben von einem Mitglied der Beschlusspartei. Hamburg, 1862, Otto Meißner. Kiadói paíprkötés, sérült gerinccel, borítón címkével, borító hátoldala kissé sérült, intézményi bélyegzővel.
Szigetvári Csöbör Balázs török miniatúrái [1570]. Szakály Ferenc tanulmányával. Bp., 1983, Európa. Kiadói kartonált kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.