Cholnoky Jenő: A fölfedezések története. Bp., 1932, Singer és Wolfner (Hornyánszky-ny.), 354+(1) p.+ 40 (kétoldalas) t. Szövegközi és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Európa álomútjain. A legszebb tájak és városok. Ford.: Farkas Tünde. Bp., 2006, M-érték Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
Ligeti Lajos: Sárga istenek, sárga emberek. Egy év Belső-Mongólia lámakolostoraiban. Bp., M. Kir. Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kissé foltos borítóval.