Világjárók Klasszikus Útleírások 8 kötete (I., III., IV.,V., VI, VII, XIII., XIV.):
Garcilaso de la Vega, az Inka: Inkák és konkisztádorok.;
S. W. Baker: A Nílus rejtélye.;
Alfred Brehm: Az Egyenlítőtől az Északi-fokig.;
R. F. Scott: A Déli-sarkvidéken.;
Mark Twain: Utazás az Egyenlítő körül.;
Ibn Battúta zarándokútja és vándorlásai.;
J.Cook: Utazások a világ körül. Első utazás.;
Marco Polo utazásai.;
Bp., 1963-1974., Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítókban, részben szakadt papírborítókkal, két papírborító hiányos.
Tamási Áron nyomában Farkaslakán. Tamási Áron idézetek, Jakab Emil fotóival. Székelyudvarhely, 2017, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Roald Amundsen - Lincoln Ellsworth: Az Északi Sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte dr. Cholnoky Jenő. Bp., 1926., Pantheon. Fekete-fehér képtáblákkal. Kihajtható térképpel. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült, szétvált kötéssel, sérült gerinccel.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XV. Felső-Magyarország (I. rész) . Bp., 1898, M. Kir. Államnyomda. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félből kötés, kissé sérült gerinccel, kopott és foltos borítóval, foltos lapokkal.
Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Ford.: Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+330 p. + 42 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon-sorozatkötésben, a borítón némi kopással, a színes képtáblák hiányoznak.
Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Karl Baedeker: Tirol, Voralberg und Teile von Salzburg und Kärnten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1923, Karl Baedeker, XL+512 p. 37. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, ragasztott gerinccel + hozzá:
Karl Baedeker: Österreich Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1926, Kopott egészvászon kötésben
Karl Baedeker: Die Riviera das südöstliche Frankreich. Korsika. Leipzig, 1930, Karl Baedeker, XXXII+504 p. Térkép-mellékletekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, eredeti , kissé sérült papír védőborítóban!
Karl Baedeker: Spanien und Portugal. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1912, Verlag von Karl Baedeker, XC+539 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. Javított gerinc, javítás néhány térképen