Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 161

Garay-album. Garay János emlékszobrának leleplezése ünnepére. A Szegzárdi Garay-szoborbizottság megbízásából szerk. Bodnár István. Bp. 1898. (Franklin ny.) 159 l. 3 t. 1 lev. (feliratos hártyapapír). 324 mm. Szövegközti képekkel. Fűzve, sérült kiadói papírborítóval
18038.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
18039.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
18040.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Tamási Áron nyomában Farkaslakán. Tamási Áron idézetek, Jakab Emil fotóival. Székelyudvarhely, 2017, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
18041.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Roald Amundsen - Lincoln Ellsworth: Az Északi Sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte dr. Cholnoky Jenő. Bp., 1926., Pantheon. Fekete-fehér képtáblákkal. Kihajtható térképpel. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült, szétvált kötéssel, sérült gerinccel.
18042.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XV. Felső-Magyarország (I. rész) . Bp., 1898, M. Kir. Államnyomda. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félből kötés, kissé sérült gerinccel, kopott és foltos borítóval, foltos lapokkal.
18043.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
15
Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Ford.: Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+330 p. + 42 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon-sorozatkötésben, a borítón némi kopással, a színes képtáblák hiányoznak.
18044.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
18045.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
18046.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Karl Baedeker: Tirol, Voralberg und Teile von Salzburg und Kärnten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1923, Karl Baedeker, XL+512 p. 37. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, ragasztott gerinccel + hozzá:  Karl Baedeker: Österreich Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1926, Kopott egészvászon kötésben
18047.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Karl Baedeker: Die Riviera das südöstliche Frankreich. Korsika. Leipzig, 1930, Karl Baedeker, XXXII+504 p. Térkép-mellékletekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, eredeti , kissé sérült papír védőborítóban!
18048.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Karl Baedeker: Spanien und Portugal. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1912, Verlag von Karl Baedeker, XC+539 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. Javított gerinc, javítás néhány térképen
18049.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft